Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Bezpłatne warsztaty na Targach PCI Days. Dostęp do praktycznej wiedzy!
Bezpłatne warsztaty na Targach PCI Days. Dostęp do praktycznej wiedzy!

W obliczu nieustannie rozwijającego się przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego ciągła edukacja i samodoskonalenie stają się kluczowymi elementami sukcesu dla każdego profesjonalisty. Targi PCI Days 2024 stanowią idealną platformę do poszerzania wiedzy, odkrywania innowacji i czerpania inspiracji z doświadczeń ekspertów obu branż. W dniach 19-20 czerwca br., w czasie trwania wydarzenia, odbędzie się seria bezpłatnych, wyjątkowych warsztatów i konferencji, które pomogą sprostać współczesnym wyzwaniom oraz wykorzystać nowe możliwości w branży.

 

Pierwszy dzień targów zainauguruje dr Piotr Nowaczyk, który poprowadzi konferencję „Nowe wyzwania w mikrobiologicznym bezpieczeństwie produktów kosmetycznych: środowisko-produkt-opakowania”. Celem konferencji będzie odpowiedź na aktualne wyzwania związane z bezpieczeństwem produktów kosmetycznych. Tematyka będzie dotyczyła bieżących problemów związanych z zakażeniem produktów kosmetycznych w Europie, jak również zagadnień dotyczących Zielonego Ładu okiem mikrobiologa. Ważne będzie także spojrzenie na coraz poważniejszy problem biofilmu w zakładach produkcyjnych i możliwości diagnostyczne mikroorganizmów. Uczestnicy uzyskają cenne wskazówki, jak zachować wysokie standardy bezpieczeństwa i jakości produktów.

Równie istotnym aspektem jest rozwój kompetencji wewnątrz organizacji. Agnieszka Piątkowska z firmy Big Fish podczas warsztatów „Rozwój kompetencji w dziale zakupów” zilustruje, jak kluczowe umiejętności mogą przyczyniać się do sukcesu firmy oraz jak skutecznie zarządzać talentami w dynamicznym środowisku biznesowym. Sesja ta dostarczy wglądu w znaczenie kompetencji zakupowych oraz metody ich rozwijania, mając na uwadze przyszłość działu zakupów.

Trzeci warsztat tego dnia, prowadzony przez Paolę Lazzeri oraz Aminę Józefowską z firmy Veltek Associates, poświęcony będzie „Walidacji środków do dezynfekcji i sporobójczych zgodnie ze wskazówkami cGMP, NORMAMI UE I EPA oraz najnowszymi danymi naukowymi”. W trakcie tego wydarzenia towarzyszącego omówione zostaną aktualizacje norm i wytyczne cGMP, z naciskiem na znaczenie skutecznej dezynfekcji w zapewnieniu wysokiej jakości produkcji farmaceutycznej. Warsztaty skierowane są dla pracowników firm farmaceutycznych, w szczególności z laboratoriów mikrobiologicznych, działów kontroli jakości i produkcji.

Drugi dzień targów również przyniesie wiele inspirujących momentów. Rozpocznie się od warsztatu pt. „Jesteś gotowy na nową erę cyberbezpieczeństwa w produkcji? Poznaj najnowsze trendy”, który rzuci światło na najnowsze trendy oraz praktyczne aspekty ochrony danych i systemów w branży. W dobie cyfryzacji zrozumienie i wdrażanie skutecznych strategii cyberbezpieczeństwa jest niezbędne dla każdej organizacji.

Targi PCI Days 2024 to niezastąpione źródło wiedzy, które pozwoli uczestnikom nie tylko aktualizować umiejętności, ale i nawiązywać wartościowe kontakty biznesowe. Podczas wydarzenia odbędą się nie tylko konferencje i warsztaty branżowe, ale także ponad 50 prelekcji w strefach wykładowych poświęconych branży farmaceutycznej i kosmetycznej. W Kosmetycznej Strefie Inspiracji eksperci będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawa i legislacji, optymalizacji procesów, innowacyjnych rozwiązań, zrównoważonego rozwoju, nowych surowców i opakowań, a także najnowszych trendów rynkowych. Natomiast Farmaceutyczna Strefa Inspiracji skupi się na prezentacji innowacyjnych rozwiązań dla sektora farmaceutycznego, efektywności procesów produkcyjnych, prawie farmaceutycznym oraz aktualnych trendach i przyszłych kierunkach rozwoju przemysłu farmaceutycznego. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco agendy Targów PCI Days. Podczas PCI Days 202 ponad 250 firm z zakresu surowców, opakowań, maszyn, private label, laboratoriów i logistyki zaprezentuje swoją ofertę na stoiskach wystawienniczych. Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji i zapoznania się z listą wystawców już dziś!

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które stanowi pomost między tradycją a innowacją, wiedzą teoretyczną a praktycznymi rozwiązaniami. Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwiązaniami, które kształtują przyszłość branży kosmetycznej i farmaceutycznej dzięki Targom PCI Days.

Źródła

Fot. PCI Days

KOMENTARZE
Newsletter